Pusakivi päästab lemmikkampsunid

18.10.2019
Pusakivi päästab lemmikkampsunid

Kätte jõudnud aeg, mil hommikuti voodist välja kohe üldse ei taha tulla. Tõenäoliselt iga inimese motivaator hetkel on just mõnusalt soe kampsun. Kahjuks, aga pideva kandmise tagajärjel on nii mõnigi kindlasti märganud vaikselt ja salakavalalt tekkivaid toppe. Mis nendega, siis ette ikkagi tuleb võtta?

Oled kindlasti proovinud tüütuid puntraid käsitsi eemaldada või soetanud endale mehaanilise topieemaldi. Mõlemad viisid võivad, aga kampsunile saatuslikuks saada. Elektrilised abivahendid võivad kangasse takerduda ja seetõttu rikkuda lemmiku õrnu kangakiude. Tulemus on veelgi karvasem kui enne, kuna topid on agressiivselt ära lõigatud. Millline see õige ja delikaatne viis toppide eemaldamiseks on? Oled ehk kuulnud pusakivisit?

 

Pusakivi 1, Topid 0

Pusakivi on efektiivne ja keskkonnasõbralik viis toppide eemaldamiseks kudumitelt ja kangastelt. See ei vaja elektrit ega patareisid, niiet võid selle kasvõi matkale kaasa võtta. See on pimsskivile sarnane kivi, mis uuendab kanga välimust. Selle tekstuur peidab endas teravaid ääriseid, mis delikaatselt tõmbavad topid ära. 

 

See on ideaalne kudumite, kampsunite, kashmiiri, rätikute, särkide ja voodipesu toppide eemaldamiseks.  Kuigi on soovituslik kasutada pusakivi naturaalsetel kangastel, võid testida neid ka sünteetilistel riietel. Testida tuleb igaljuhul, tee seda vähem nähtavas kohas, erinevatel kangastel eemalduvad topid erinevalt. 

 

Pusakivi kasutamine

• Aseta puhastatav ese alati tugevale ja ühtlasele tasapinnale

• Hoia pusakivi kaasatulnud papist kinni, mugavamaks kasutamiseks

• Enne, kui alustad tee eseme vähem nähtavas kohas test

• Töötle riiet laiema kivi pinnaga ning lühikeste harjamis taoliste liigutustega

• Eemladatud toppe näed kivi peal, nopi hiljem kivi puhtaks

Ole ettevaatlik! Puhastamise käigus tekib peen puru. Pärast kasutamist tõmba puru tolmuimejaga kokku. Hoiusta toodet lastele kättesaamatus kohas.

 

Pusakivi võib kesta kuni 10 aastat, enda kampsunite päästja leiad SIIT :)