Kasulikke nippe

Kummutame müüdi - linane kangas ei ole alati kare ja ebamugav!

08.01.2019
Kummutame müüdi - linane kangas ei ole alati kare ja ebamugav!

Linane – väike korts aga palju kasulikku!

 

Paljud meist teavad linast kui takust ja karedat kangast.

Tänane kangatööstus aga pakub naturaalset töödeldud linast sellisena, et see lausa paitab sinu nahka.

 

- Linane laseb õhku läbi, langeb kenasti ja seda on kerge hooldada.

 

- Seda võib pesumasinas pesta ja panna reisikotti nii, et pärast ei pea triikimise pärast muretsema. Kangasse jäävad kortsud on suisa kohustuslikud. See ongi linase võlu. Eesti tippdisainerite sõnul lisab väike korts linasele sarmi ja lohakat elegantsi. Linase korts on märk kanga ehtsusest ja need näitavad, et kangas on kõrge kvaliteediga.

 

- Linane on aegumatu! Lihtsa lõikega pühkse, pluusi või jakki saad vabalt kanda mitu suve järjest.

 

- Linane kangas on inimese nahale kõige omasem ja naturaalsem materjal.

 

- Erinevad uuringud on näidanud, et linasesse riietunud inimene higistab 1,5 korda vähem kui puuvilla või viskoosi riietatud inimene.

 

- Linane kangas on väga hea soojusjuhitavusega (kaks korda suurem kui villal ja 20% suurem kui puuvillal). Seetõttu on linased rõivad ideaalsed temperatuuri reguleerijad – jahedas soojendab ja palavas jahutab.

 

- Linane kangas ei lähe koledalt topiliseks, on udemetevaba ja antistaatiline.

 

- Märjalt muutub linase kiud veel tugevamaks ning näeb ka peale mitmekümnendat pesu hea välja.  Rohke pesemine muudab linase pehmemaks ja kandjale mugavamaks.

 

 

Tänapäeva maailmas, kus kõik mõtlevad “rohelisele” elustiilile, on linane parim valik sinu riidekapis.  Miks?

 - Linane kangas on antibakteriaalne ja ei kutsu esile allergilisi reaktsioone. Seetõttu sobib ta eriti hästi tundliku nahaga inimestele, eriti beebidele.

- Lina kasvatamisel ei ole nii suurt mõju keskkonnale. Lina vajab oluliselt vähem taimekaitsevahendeid ja väetist ning töötlemisel 5-20 korda vähem vett kui kulub puuvillase või sünteetilise kanga tootmisel.Lina töötlemisel läheb kasutusse kogu taim – riidetööstus kasutab linakiudu, ülejäänud taime osadest tehakse seepi, õli, paberit, mööblit, loomasööta jne.

Lihtne nipp, kuidas eemaldada jalanõudelt inetuid soolarante

08.01.2019
Lihtne nipp, kuidas eemaldada jalanõudelt inetuid soolarante

Aina lisanduv lumi toob tänavatele üha enam soola, mille jäljed jäävad ka sinu saabastele. Eemalda koledad jäljed jalanõudelt alati esimesel võimalusel – muidu võivad need su uued ja ilusad talvesaapad kiirelt (ja jäädavalt) rikkuda

 

Seda nippi saad kasutada nii nahast kui ka kunstnahast saabaste puhul. Võta tassitäis külma vett ja sega sellesse 1 teelusikatäis äädikat. Kasta vatipadjake segusse ja pühi sellega soolajäljed jalanõudelt maha. Äädikhape eemaldab soola, kahjustamata seejuures materjali. Kuivata jalanõud pehme kuiva lapiga. Kui jäljed ei eemaldu, korda protseduuri. Lase õhu käes kuivada ja seejärel kasuta saapakreemi, mis niisutab ja muudab naha enam vastupidavaks.

Kui soovid puhastada UGGisid, seemis- ja lambanahast saapaid, siis toimi samuti, kuid väldi materjali liigset niisutamist ja tugevat hõõrumist. Lase saabastel pärast puhastamist õhu käes kuivada ja kasuta tavapärast hooldusvahendit, et materjali niisutada ja kaitsta.